Після трьох місяців суворого карантинного режиму з настанням червня Італія відродиться до життя не лише з рухом за межі регіону проживання, а й відкриє усі довгий час закриті заклади і установи. Однак для кожної території і навіть міста все ще існуватимуть різні правила і обмеження.

За даними цивільного захисту 30 травня в 11 регіонах країни зафіксовано нульові показники нових інфікувань та смертності: Валь-д’Аоста, Трентіно-Альто-Адідже, Фріулі-Венеція-Джулія, Умбрія, Абруццо, Молізе, Кампанія, Базиліката, Апулья, Калабрія та Сардинія. По одній смерті – у регіоні Марке і на Сицилії. Ломбардія наразі залишається єдиною областю Італії, де смертність перевищує 10 випадків. Цікаво також, що у Венето, очільник якого вже встиг повідміняти усі можливі заборони, летальність від вірусу ще налічує 10.

Не зважаючи на це, міністр регіонів Франческо Бочча веде безперервну розмову з губернаторами, намагаючись опосередкувати уникнення будь-яких обмежувальних наказів щодо в’їзду жителів з більш інфікованих регіонів в менш інфіковані.

Вінченцо Де Лука, губернатор Кампаньї, фронтмен загального відкриття, хотів би “обмежити мобільність принаймні для провінцій, які сильно постраждали від інфекції”. “Ми приймемо без істерії швидкі перевірки, – обіцяє він, – аби по можливості запобігти появі нових спалахів епідемії”. “Якщо в регіонах існують ситуації, коли рівень інфікування залишається вищим – зазначає керівник Тоскани Енріко Россі, – це необхідно враховувати. Тому для Ломбардії потрібна більша обережність”.

Щодо правил, яких все ще слід дотримуватися, складається дуже неоднозначна ситуація. Так, у Венето губернатор Лука Зая встановив, що з червня більше не буде обов’язковим носити маску на вулиці: “Якщо з понеділка ми побачимо людей, що ходять без маски, вони не будуть поза законом”. У Пізі на двох центральних площах – Piazza delle Vettovaglie та Piazza S. Omobono в заклади громадського харчування зможуть заходити лише ті, хто забронював стіл у приміщеннях всередині.

У П’ємонте обласний указ встановлює правило, якщо ви перебуваєте в місті та в комерційних районах: від масок звільняються лише клієнти, які сидять за столами у приміщеннях. У тосканському Ареццо діятимуть суворі правила – обов’язково закривати ніс і рот, навіть якщо знаходитесь наодинці на відкритому повітрі. У Неаполі мер Луїджі Де Маґістріс, щоб зменшити масові зібрання, запровадив години роботи барів та клубів відповідно до районів міста. Губернатор Апульї Мікєлє Емільяно встановив, що замість нинішнього карантину для тих, хто приїжджатиме з півночі, існуватиме “повідомлення про в’їзд до регіону”.

Позаяк Вищий інститут охорони здоров’я у будь-якому регіоні і ситуації рекомендує “обережність, особливо коли рух людей по всій країні повинен збільшуватися за частотою та розміром”.

Коментарі