Уряд працює над другою фазою, підкріпленою даними, що свідчать про зниження кривої коронавірусної інфекції. Розглядається поетапне повернення країни до життя поза домівками: спершу відбудеться відкриття магазинів і робочих місць, потім поступове послаблення обмежувальних заходів для громадян.

Як відомо, обмежувальні заходи, прийняті для стримування поширення коронавірусу по всій національній території, закінчуються 13 квітня. Таким чином, уряд працює над розробкою нових заходів, які повинні враховувати змінену загальну картину, з кривою інфікування, яке, здається, зменшується, і сповільненням щодо кількості щоденних смертей (яка, однак, залишається високою). Більшість переконана, що заходи щодо стримування, прийняті протягом останніх тижнів, спрацювали і зараз можна відкрити серйозну дискусію щодо можливості відновлення виробничої діяльності і виходу з ізоляції окремих громадян.

Міністр Сперанса розробив план в п’ять пунктів, який він планує ввести в дію під час так званої другої фази. З зеленим світлом для проведення імунологічних тестів для відстеження коронавірусу, впровадженням телемедичних служб та програмою для відновлення мереж контактів з новоінфікованими. Уряд вважає, що це можна вводити з початку другої фази, починаючи з відновлення діяльності окремих магазинів, підприємств та низки компаній.

Під час першої частини другої фази, яка могла б розпочатися приблизно на третьому тижні квітня, можна було б здійснити масовий відбір проб населення для роботи над своєрідним “паспортом здоров’я” громадян. Тільки таким чином можна перейти до другого кроку другого етапу, який багато аналітиків прогнозують на 4 травня. На цьому етапі основна частина комерційної діяльності, здатної гарантувати мінімальну відстань, може знову відкритись. А разом із ними зможуть відновити діяльність всі ті компанії, в яких робота дозволена в безпечних умовах, а також парки та сквери. У будь-якому випадку, як пояснюють виконавчі джерела, звички громадян повинні змінитись – з використанням засобів індивідуального захисту в громадських місцях та підтриманням безпечної відстані. Як заявив міністр Сперанса, друга фаза все ще буде у “співіснуванні з вірусом”, але з новою організацією не тільки для здоров’я, але і для життя.

Незрозуміло, як довго може тривати друга фаза. Багато залежатиме від очікуваного гальмування кривої зараження. А тому досі немає гіпотез щодо дати досягнення бажаної третьї фази, що передбачає поступове повернення до “нового нормального” життя.

Коментарі