Вчені всього світу постійно намагаються дослідити нову загрозу людства, яка викликала пандемію, з усіх боків. Наразі вони добралися до груп крові і вирішили пов’язати їх з загрозою зараження і перебігом хвороби. Як не дивно, але зв’язок виявився доволі відчутним. Виходить, тим, у кого перша група, можна видихнути з полегшенням?

Всі на аналізи, або Увага на групу

Люди з першою групою крові мають менше шансів заразитися коронавірусом нового типу, згідно з рядом досліджень, опублікованих у всьому світі під час пандемії, передає Jerusalem Post.

Кілька вчених вивчали зв’язок, який генетика відіграє у сприйнятливості до зараження коронавірусом. Деякі фахівці більш конкретно виділили роль у цьому процесі саме групі крові. У результаті всі дослідники прийшли до висновку, що люди з першою групою крові мають менше шансів заразитися.

Два дослідження були проведені в Ухані: одне з них вивчало зв’язок між групами крові і сприйнятливістю до коронавірусу, а інше – відношення груп крові до ризику розвитку пневмонії як ускладнення COVID-19. Ще одне дослідження було організовано в Італії та Іспанії, у ньому вивчався зв’язок між генетикою і дихальною недостатністю при цьому захворюванні.

Останнім дослідженням є робота американської приватної компанії 23andMe, присвячена доказам того, що група крові грає певну роль у перебігу COVID-19. У цьому досліді взяли участь більш ніж 750 000 чоловік. Попередні дані свідчать про те, що перша група крові, мабуть, захищає від вірусу, і люди з цим типом мають на 9-18 % менше шансів заразитися. Чому – поки залишається невідомим.

Коментарі