Заскучили за подорожами літаками? Певні, революційна ідея із перевернутим середнім кріслом та сидіннями розділеними стінкою з оргскла в умовах необхідності соціального дистанціювання навіть на борту літаків вам сподобається.

Така пропозиція надходить від Aviointeriors, італійської компанії, що спеціалізується на створенні та сертифікації інтер’єрів для кабін та сидінь на літаках основних авіакомпаній вже понад сорок років і яка розробила спеціальне крісло під назвою Janus, – повідомляє Siviaggia.

Обертання положення центрального сидіння із ряду крісел має на меті забезпечити максимальну ізоляцію між пасажирами, що сидять поруч, зберігаючи однаковий комфорт. Поки пасажири, які сидять на зовнішніх сидіннях, збоку коридору та біля віконця, надалі будуть розміщуватись у напрямку польоту, як зазвичай, пасажир, що сидить у центрі, зіткнеться з протилежним напрямком руху літака.

Пасажир, який сидить на центральному сидінні і повернутий у зворотній бік, займе той самий простір, що й інші, водночас будучи відокремленим від своїх сусідів. 

Кожне крісло Janus буде оточене з трьох боків прозорою стінкою, щоб запобігти поширенню дихання на тих, хто займає сусідні місця. Таке відгородження також буде ефективним, коли спинка знаходиться в відкинутому положенні. Для забезпечення доступу пасажирів з обмеженими можливостями з коридору, відгороджуюча частина, що прилягає до коридору, може бути складною або розсувною.

Такі відгородження в основному передбачені в економ-класі, але вони також можуть бути застосовані і до вищих класів із нижньою щільністю, якщо клієнтська авіакомпанія цього вимагатиме. Крім усього іншого, вони не повинні бути ані прозорими, ані непрозорими, щоб забезпечити більшу конфіденційність.

Що ж стосується прозорих стінок, яким доведеться відділяти крісла одне від одного, то їх фактично вже можна встановити в будь-якій площині. Це забезпечить безпечне співіснування між пасажирами, які поділяють одне й те саме середовище. Насправді ця система не тільки ізолює пасажира з боків, але і зверху, як своєрідна оболонка.

Ідея перевернутих сидінь не зовсім нова. Вже передбачена конфігурація деяких ділових та перших класів певних авіакомпаній. Що стосується подорожей на борту преміум-класів, вони служили – і все ж служать, – щоб гарантувати приватність пасажирів. Тепер метою є збереження здоров’я. І для цього немає класових відмінностей.

Справжньою новинкою стануть роздільники між кріслами, до цих пір просто відділені підлокітниками. Світ після коронавірусу змінився, включаючи подорожі.

Коментарі