Італія не закінчується Міланом, Римом та Флоренцією – на теренах цієї країни дуже багато невеличких мальовничих містечок, що буквально зачаровують своєю зворушливою красою. Нещодавно в каталозі Асоціації найгарніших сіл Італії сталося поповнення – до переліку додалося шість локацій. По яким критеріям відбираються населені пункти до цього почесного списку?

Червона цибуля, старовинні святилища та середньовічні замки: принади приміської Італії

До каталогу Асоціації найгарніших сіл країни входять населені пункти, у яких проживає не більше 15 тис. жителів, а також кожне містечко повинно мати унікальний автентичний вигляд та власну родзинку. Найчастіше подібні об’єкти знаходяться під захистом ЮНЕСКО, мають глибоке історичне коріння, можуть похизуватися шедеврами архітектури та незвичайними традиціями. Які села були нещодавно додані до цього незвичного реєстру?

Першою у списку йде Тропея, яку називають перлиною Тірренського моря. Якщо спитати будь-якого італійця, чим відомий цей населений пункт, то кожен відповість: червоною цибулею та невимовно гарними пейзажами. Щодо першої принади, треба сказати, що смак цього овоча залежить від його форми.

Наступне селище, Монте-Сант-Анджело, розташоване у центрі національного парку Гаргано. На території населеного пункту знаходяться дві історичні пам’ятки, які захищає ЮНЕСКО – це святилище Сан-Мікеле Арканджело та букові хащі Фореста-Умбра – вік дерев у цих лісах досягає трьох століть.

Містечко Бассано-ін-Теверіно знамените баштою, прикрашеною годинником. Як виявилося у ній була захована дзвіниця церкви Санта-Марія-деі-Лумі, яку знайшли тільки під час реставрації. Природні локації не відстають від рукотворних – містечко знаходиться над мальовничою долиною ріки Тибр.

Наступні три позиції у каталозі найкращих сіл Італії посідають Монтелеоне д’Орвієто, Казолі та Монтекьяруголо. Перший населений пункт називають «островом із червоної цегли у смарагдовому серці країни”», другий, розташований на пагорбі у області Абруццо, вважається виноградним раєм, оповитим ароматами оливкових садів та красою дзеркальних озер. Останнє селище, яке потрапило до оновленого переліку знаходиться у передгір’ї Апеннін. Основна його принада – старовинний замок: з його балкону відкривається чарівна панорама навколишніх долин та урочищ.

На даний момент у списку 315 об’єктів, і не треба бути провидцем, щоб зрозуміти, що вакантних місць у ньому ще повно.

Коментарі