Італійський сир Pecorino Toscano (PDO) (Тосканський пекоріно) у всій Тоскані називають просто “cacio”. Про цей сир говорили ще в римські часи. У документі «Naturalis Historia» Плінія Старшого вперше було описано виробництво сиру з району Луні. Говорять також, що історія його походження набагато давніша, простежується навіть до етруської епохи. У 1400 році його називали “cacio marzolino”, за виробничий період, який розпочинався в березні і тривав цілу весну. Історичні джерела стверджують, що тосканський пекоріно був настільки бажаною їжею на бенкетах, що його куштували відомі люди, такі як Лоренцо Чудовий (Lorenzo il Magnifico).

Тосканський пекоріноіталійський сир, виготовлений з цільного овечого молока (100% овечого молока). Молоко за походженням від овець різних порід. Не зважаючи на те, що називається він тосканським, продукують його не лише на всій території регіону Тоскана, а й в частині провінції Терні, в Умбрії та частині провінції Вітербо, у Лаціо. Залежно від місцевості виробництва – від Аппенінських гір до Тірренського моря, змінюються час, методи його виготовлення, приправи і, відповідно, сильно змінюється смак. Різновиди тосканського пекоріно варіюються від свіжого пекоріно (не менше двадцяти днів) – м’якого, з ніжним і солодким смаком, напівсезонного пекоріно (3-4 місяці), білого і напівтвердого до більш витриманого пекоріно (7-10 місяців), жовтуватого і твердого, з сильним ароматом, який зазвичай їдять з медом і фруктовими гірчицями, перцем.

Загалом будь-який італійський тосканський пекоріно смакує з медом, джемами, свіжими сезонними фруктами та овочами.

Існує багато варіантів тосканського пекоріно, всі вони дуже смачні, такі як: пекоріно з перцем чилі, пекоріно з чорним перцем, пекоріно, приправлений листям волоського горіха, пекоріно, приправлений висівками тощо.

До м’якого тосканського пекоріно рекомендують вживати білі та червоні марочні вина, такі як Bianco di Pitigliano. Для сирів особливо тривалої витримки рекомендуються більш старі червоні вина, такі як Morellino di Scansano, il Chianti Classico e il Brunello di Montalcino.

Коментарі