Італійська земля прекрасна не тільки ззовні – її древні надра також здатні дивувати місцевих жителів та гостей країни. Справжнє природнє диво – печери Фразассі, знаходиться на теренах національного парку Гола делла Росса, поблизу містечка Дженга. Спелеологи знайшли цю розгалужену систему гротів, ще у середині минулого століття. З тих пір, правда, не відразу, печери стали популярними у туристів та італійців.

Прихисток кажанів та саламандр

Відкриття печер Фразассі відбулося у 1948 році, але повноцінне вивчення гротів розпочалося тільки у 1984-му. Вчені знаходили все нові й нові пустоти титанічних розмірів, наприклад, одна з галерей під назвою Анконська прірва має висоту 200 м!

Система карстових печер з’явилася у вапнякових горах Апеннін завдяки вимиванню крихких порід місцевими ріками. Загальна довжина підземних ходів досягає 13 км, причому це не остаточні дані – подекуди спелеологічна розвідка досі ведеться. Печери не пустують – тут доволі комфортно колоніям кажанів та саламандр. До речі, останні теж абсолютно сліпі (це особливий, печерний вид земноводних).

У підземному комплексі є величезні озера та колодязі, наповнені ґрунтовими водами, деякі з них досягають глибини 25 метрів. Звичайно, всі печерні ходи туристам побачити не вдасться – наразі облаштовано лише півтора кілометри мальовничих ґротів. До екскурсійного маршруту входить прогулянка по чотирьом печерам, проте цього достатньо, щоб насолодитися невимовною підземною красою та вдихнути атмосферу, яка панувала на Землі мільйони років тому.

Коментарі