Папа Франциск – духовний лідер та наставник сотень тисяч вірян по всьому світові. Багато людей дуже вболівали, коли пройшла чутка, що понтифік заслаб на коронавірус – на щастя, вона виявилася фейком. І от сьогодні, 24 травня, хвала Господу, живий та здоровий, Папа Римський Франциск, хоч і ненадовго, але з’явився на публіці.

Благословення Святого престолу

Вперше з початку березня, коли у Ватикані були введені надзвичайні заходи в зв’язку з пандемією COVID-19, папа Римський Франциск після традиційної недільної проповіді на кілька хвилин з’явився у вікні Апостольського палацу, щоб привітати і благословити віруючих, присутніх на площі Святого Петра.

В останній раз понтифік здійснив цей традиційний жест 8 березня, коли вперше звернувся до католиків не безпосередньо з Апостольського палацу, а через пряму трансляцію в інтернеті, яку здійснював з папської бібліотеки інформаційний портал Святого престолу Vatican News.

Як і в березні, декілька десятків віруючих і паломників, які зібралися на головній площі Ватикану, оплесками і радісними вигуками вітали папу Франциска, що з’явився у вікні під акомпанемент дзвонів Собору Святого Петра.

Влада Ватикану 10 березня ухвалила ряд надзвичайних заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу, зокрема, закрила для екскурсій собор Святого Петра і площу перед головним католицьким храмом світу.

Вранці 18 травня месою у Ватиканській базиліці, присвяченій 100-річчю від дня народження Папи Івана Павла II, Франциск відновив богослужіння за участю віруючих. Незабаром після цієї меси доступ вірян до собору Святого Петра і на площу перед ним знову був дозволений.

З понеділка у всіх храмах Італії відновлені богослужіння за умов суворого дотримання віруючими встановлених обмежень: соціальна дистанція, використання медичних масок і рукавичок. Крім того, в соборі Святого Петра, інших папських базиліках і в багатьох великих храмах Італії при вході у вірян вимірюється температура за допомогою спеціальних термосканерів.

Коментарі