Біля двох років тому Євросоюз заборонив виготовлення та продаж низки пластикових виробів одноразового використання. Постанова вступила в дію з початку 2021 року. Як на цей закон відреагувала влада Італії і якими інноваціями вона готова поділитися зі світом?

Збережемо планету разом

За даними ООН, щорічно у океанах опиняється 13 мільйонів тон пластикових відходів. Тільки у Середземне море скидається 570 тисяч подібного сміття. Як завіряють італійські спеціалісти, матеріал з назвою Fish4Fish відносно свого функціоналу не буде відрізнятися від пластикових контейнерів та біоплівки, які неймовірно забруднюють навколишнє середовище. Безпечну для планети та екологічну інновацію будуть активно використовувати для пакування риби, м’яса, овочів і фруктів, які продаються в супермаркетах.

За словами експертів, дану розробку можна використовувати у тому числі як добриво для рослин. З’ясувалося, що хітин, який містять панцирі морських тварин, є природним полімером. Разом з продуктами деревообробки він отримує антимікробні, антиоксидантні та фотозахисні властивості. Завдяки цьому вдалося створити багатофункціональну упаковку, яка повністю біорозкладається. Вчені впевнені, що новація не тільки представляє ефективну альтернативу пластику, але й допоможе рибним господарствам скоротити кількість відходів.

Коментарі