Відразу після падіння кабіни канатної дороги на горі Моттароне, у результаті чого загинуло 14 осіб, включаючи двох дітей, почалося розслідування страшної трагедії. Наразі воно принесло перші плоди.

Результати розслідування

Співробітники прокуратури Вербанії виписали ордер на затримання перших підозрюваних. У спискові відзначено три особи: Луїджі Неріні – власник компанії Ferrovie Mottarone, що експлуатувала канатну дорогу на теренах курорту, а також двоє його підлеглих – Габріеле Тадіні та Енріко Пероккьйо. Як зазначила прокурор Вербанії, Олімпія Боссі, під час допитів вдалося з’ясувати, що вказані особи протягом декількох тижнів перед тим, як сталася біда, знали, що система гальмівної безпеки потребує ремонту. Свою бездіяльність вони пояснили тим, що не було фінансової можливості відремонтувати вказану несправність.

Також з’ясувалося, що гальмівний механізм був призупинений навмисно для того, щоб запобігти блокування підйому. Тому, коли трос було пошкоджено, гальмівна система не спрацювала, що і спричинило падіння кабіни та загибель людей.

Наразі проводиться детальна технічна експертиза. Єдина дитина групи ізраїльтян, п’ятирічний Ейтан, якого було доставлено у госпіталь Туріну з важкою черепно-мозковою травмою, переніс складну операцію. Зараз його стан оцінюється як критичний.

Коментарі