Цей знаменитий театр було збудовано за наказом Карла Третього. Король Неаполя наказав звести споруду на місці старого театру, який прийшов у запустіння. Назва колишнього храму Мельпомени – Сан-Бартоломео. Нова будівля відчинила свої двері у листопаді 1737 року. У той день для жителів міста та його гостей на сцені Сан-Карло поставили оперу «Ахілл на Скіросі».

Сан-Карло – культурна перлина Італії

У 18-му столітті Сан-Карло був найбільшим у Європі – в його залах налічувалося більше 3 200 місць. Багатостраждальний театр не раз оновлювали – після пожеж, нищівних бомбардувань Другої світової війни і т. ін.

На сцені Сан-Карло звучали майже всі відомі італійські голоси – Енріко Карузо, Franco Сorelli, Ізабелла фон Бран та інші знаменитості.

У 2011 році при театрі було відкрито музей та архів історичних документів «Мемус». За часи існування на сцені Сан-Карло демонструвалися прем’єри майже всіх відомих світових опер,  наприклад, «Мойсей у Єгипті», «Діва озера», «Альзіра» та «Луїза Міллер» авторства Джузеппе Верді. Також відомо, що у 1817 році на сцені Сан-Карло поставили балет «Синя борода».

Ошатна будівля театру Сан-Карло у Неаполі знаходиться поряд з площею Плебісциту. Храм мистецтва на 41 рік старший знаменитої «Ла Скала», та на 55 – венеціанської «Ла Феніче». Неаполітанці дуже пишаюся своїм театром, а на його сцені й досі виступають виключно зірки світової величини.

Коментарі