Афінський історик Фукідід у V столітті до нашої ери стверджував, що “народи Середземномор’я вийшли з варварства, коли навчилися вирощувати оливкове дерево та лозу”. З давніх часів лікарі, філософи та письменники відзначали цілющі властивості “рідкого золота” як важливого інгредієнта для приготування смачнющих страв та як природнього лікаря. Сучасні вчені довели, що ті, хто споживає оливкову олію, живуть довше.

Відомо, що оливкова олія корисна для здоров’я та краси. А користь оливкової олії як еліксиру довголіття підтвердили результати численних досліджень. Останнє американське дослідження Міннесоти додає, що жир, який міститься в оливковій олії, активізує певний шлях у клітинах, що збільшують тривалість життя та допомагають запобігти захворюванням, пов’язаним зі старінням. На думку дослідників, простого споживання оливкової олії недостатньо для отримання всіх переваг для здоров’я. Але при дієті з обмеженим споживання калорій і фізичних вправах, користь від споживання оливкової олії буде більшою.

Користь оливкової олії для здоров’я

ПРОФІЛАКТИКА СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Завдяки значному вмісту мононенасичених жирів оливкова олія відіграє важливу роль у профілактиці і зниженні ризику серцево-судинних захворювань та атеросклерозу.

ПРОТИДІЯ СТАРІННЮ

Завдяки багатому вмісту поліфенолів та вітаміну Е, оливкова олія extra vergine є важливим союзником для здоров’я всього організму. Поліфеноли – антиоксидантні речовини, які своєю захисною дією протидіють виникненню вільних радикалів, що відповідають за клітинне старіння. Таким чином, споживання, особливо сирої оливкової олії extra vergine, багатої незамінними жирними кислотами, запобігає старінню не лише шкіри, але й усього організму.

ПРОТИПУХЛИННА

Люди, які постійно вживають оливкову олію, менш піддатливі до онкозахворювань. Користь оливкової олії в тому, що вона містить олеїнову кислоту, антиоксиданти, флавоноїди, поліфеноли та сквален.

ПРОТИДІЯ ДІАБЕТУ


Жирні кислоти оливкової олії extra vergine сприяють регулюванню рівня цукру в крові, виробленню інсуліну, а тому вона є союзником проти діабету.

ПОДРУГА ВАГІТНИХ

Завдяки своєму оптимальному балансу між поліненасиченими та мононенасиченими жирами, оливкова олія один з тих продуктів, які завжди повинні бути в харчуванні під час вагітності. Оливкова олія покращує роботу травної системи та регулює роботу кишечника, допомагаючи майбутній мамі краще засвоювати їжу. Оливкова олія корисна не тільки як ліки для вагітної, але й для розвитку нервової системи плода.

… І СПОРТСМЕНІВ

Завдяки своїй легкості засвоювання, оливкова олія extra vergine корисна в раціоні тих, хто займається спортом. Вона скорочує час травлення, стимулюючи швидке спорожнення шлунка, протидіє надлишковій шлунковій кислотності, стимулює діяльність жовчного міхура, сприяючи засвоєнню жирів. А, насамперед, користь оливкової олії в тому, що, завдяки антиоксидантній дії вона допомагає у профілактиці нейродегенеративних захворювань. Крім забезпечення споживання жиру, необхідного для тих, хто займається спортом.

… УСІХ

Основне джерело жирів у середземноморському раціоні, оливкова олія extra vergine забезпечує здоров’я печінки, допомагає боротися із запорами, стимулює засвоєння мінеральних солей та мінералізацію кісток, має послаблюючу та протизапальну дію. Оливкова олія також дуже корисна при дієтах для схуднення, оскільки збільшує відчуття ситості.

Історію оливкової олії, від чого залежить її ціна та різницю між оливковою олією та оливковою олією extra vergine читайте у статті

ОЛИВКОВА ОЛІЯ – продукт ДАВНЬОРИМСЬКОГО походження