Древній Рим – держава, що залишила по собі велику кількість неповторних споруд та визначних наукових відкриттів. Було б несправедливим, не згадати тих, хто у різні часи правив цією колискою світових цивілізацій, імперією, яку одночасно боялися та поважали. Древній Рим подарував сучасності римське право, новітні архітектурні рішення, водяні млини та християнство – як провідну релігію світу.

Римські імператори з префіксом «най»

Колись, у сиву давнину, кордони Древнього Риму простиралися від Англії й Іраку – з одного боку, до Португалії і Судану – з іншого. Піку розквіту держава досягла у другому столітті нашої ери, після чого поступово занепала. Проте, слава про Древній Рим та його величних правителів жива й до сьогодні. Отже, згадаємо найбільш відомих імператорів колись незборимого державного конгломерату.

  • Найперший. Октавіану Августу, який народився у 27 році до нашої ери, судилося стати першим імператором Древнього Риму. Він заснував Римську імперію і мудро та виважено правив нею більше сорока років. Єдине, що йому не вдавалося – налагодити особисте життя: ні один зі шлюбів правителя не був вдалим, а єдина дочка не відрізнялася цнотою та послухом.
  • Найжорстокіший. Ім’я Нерона знають навіть ті, хто не знайомий з історією Древнього Риму. Подейкують, що його матері, Агрипині, пророкували смерть від руки власного сина, на що вона відповіла фразою, яка стала відома на весь світ: «Хай вбиває, аби володарював!». Нерон був справжнім дияволом: він змушував підданих здійснювати самогубства, наказав вбити обидвох законних жінок та названого брата, жорстоко переслідував християн, а на додачу до всього підпалив Рим «у пошуках натхнення». Коли ж держава постала проти тирана, імператор вмовив раба заколоти його.
  • Найвойовничіший. Цей римський правитель був класичним завойовником – саме за царювання Траяна держава розрослася, як ніколи. У свій час він покорив Дакію та частину Парфії. На теренах сучасного Риму є колона Траяна, яку звели на честь багаточисельних перемог імператора.
  • Найкмітливіший. Веспасіан – дуже розумний та невимовно скупий імператор Риму. Саме йому належить вислів про те, що гроші не пахнуть. Він сказав її після того, як син дорікнув Веспасіану за введення податку на громадські туалети. При цьому на величі Римської імперії цар не заощаджував – у часи його правління було побудовано Колізей та відреставровано Капітолій.
  • Найфейковіший. Ромул Август – імператор-фікція. За іронією долі, людина, названа ім’ям одного з засновників Риму, носила свій величний титул лише формально. Правління Ромула Августа було номінальним та продовжувалося всього рік.
Коментарі