За два місяці надзвичайної ситуації очільник Мілану ніколи не був такий лютий. Він погрожує закрити Навільї, якщо мешканці міста не одумаються. Гнів спричинений порушеннями норм Фази 2. “Або все зміниться сьогодні, не завтра, або я вжию заходи та закрию Навільї і всі місця масових зібрань”, – оголосив ультиматум Беппе Сала.

Хто живе у Мілані або хто з гостей міста хоча б раз бував на Міланському Навільї та Дарсені, добре знає, що ця частина міста завжди жила за власним часом. Протягом тижня удень там зазвичай малолюдно. Навільї прокидається ближче до вечора: відкриваються численні бари, відвідувачі яких аперитивлять майже всю ніч, а вздовж каналу гуляють бажаючі насолодитися особливою атмосферою цього місця. Засинає Навільї майже під ранок. У суботу, а ще більше у неділю тут яблуку ніде впасти: на Навільї, по обидва боки каналу вирує базар, на якому продають антикваріат. Так було до пандемії. І такий стрибок у звичне докарантинне життя тут спробували зробити вчора: спраглі прогулянок на свіжому повітрі і особливо біля води, мешканці Мілану рвонули на Навільї. Зібралося їх тут багатенько, порушуючи обов’язкове дотримання дистанції, до того ж не всі були в масках. Цим вони сильно розлютили керівника міста Беппе Сала.

Мілан, як зазначає головний інфекціоніст міста Массімо Галлі, це бомба, готова до (повторного) вибуху. Якщо інфекції знову почнуть зростати, необхідно буде негайно закрити Фазу 2. Міський голова Мілану це знає, тому щоденно суворо звертається до мешканців міста через повідомлення, які надсилаються у соціальні медіа від Палацо Маріно. На його думку надмірна легковажність ставить під загрозу відновлення діяльності численних підприємств та закладів, робота яких перш за все служить запобіганню чергової кризи – економічної та соціальної. “Коли потрібно дякувати міланцям за їхню доброчесну поведінку, я завжди це роблю. Але бувають випадки, коли я злий, і зараз один з таких: вчорашні світлини багатолюдного Навільї ганебні”, – зазначив Сала.

Справа в тому, що вчора ввечері на Навільї, лише через чотири дні після початку Фази 2, було надзвичайно жваво і багатолюдно. “Мене також пригнічує повертатися до пояснення яка зараз ситуація. Але я кажу це ще раз: ми ризикуємо не лише здоров’ям. Ми бачили також наскільки сильно пандемія торкнулася цього міста і ми перебуваємо зараз в глибокій соціально-економічній кризі. Мілану потрібно повернутися до роботи. Це не звичка повертатися до повторного відкриття, це – необхідність. І я є і буду завжди на стороні сімей, які намагаються звести кінці з кінцями, я на стороні тих, хто йде на роботу, а не розважитися”.

Проблема стосується також нічного життя, яке надто активізувалося. І в цьому випадку міський голова як ніколи рішуче налаштований гальмувати: “Я не дозволю чотирьом розпусникам без маски, один поруч з іншим, ставити усе під сумнів. Від парків до місць спорту, все місто має дотримуватися правил”. 

Муніципалітет направить більше поліцейських для нагляду на Дарсену та в її околиці. Це підтверджує відповідальна за безпеку заступниця міського голови Анна Скавуццо: “Ми повинні розуміти, що перебільшення не призводять до нічого доброго. Ми засвоїли урок з досвідом Навільї, переповненого людьми, які не дотримувалися дистанції, деякі були без маски, пили і жартували так, ніби ми знаходимося на Фазі 8. Тому ми залучаємо більше наглядачів і префект вже сприяв координації присутності поліції”.

“Я політик фактів: або все зміниться сьогодні, а не завтра. Це не передостанній термін, це – ультиматум або завтра я вживатиму заходи. Я закрию Навільї, а потім ви пояснюватимете це барменам, тому що вони не зможуть працювати”, – так Сала звернувся до мешканців Мілану. Попередження, однак, перетинається із закликом до почуття відповідальності кожного: “Це не охоронці та злодії, це – не гра. Ми не можемо собі такого дозволити у місті з 1,4 мільйонами жителів та 1700 кілометрами доріг. Я не дозволю, щоб 1 відсоток тих, хто не має голови, втягнув усіх у біду”.

Коментарі