Схоже, найбільш постраждалому під час пандемії регіону Ломбардія безіефекційного поствірусного літа очікувати зась. Згідно з прогнозами Обсерваторії охорони здоров’я, нульові інфікування тут можуть бути зафіксовані не раніше… настання феррагосто. На відміну від автономної провінції Больцано у регіоні Трентіно-Альто-Адідже, де жодного інфікування не очікують вже у четвер 21 травня. Проте будь-які прогнози – поняття змінне, а сподіватися завжди необхідно лише на краще.

У будь-якому випадку прогнози щодо нульових інфікувань в різних регіонах Італії збільшують розриви. Лідирує у списку вже згадувана провінція Больцано, яка позбудеться інфікувань найближчого четверга. А разом із нею й інша автономна провінція цієї гірської області – Тренто. До кінця місяця настане черга Калабрії, Умбрії, Сардинії та Базилікати. Регіонам Лаціо, Емілія-Романья, Марке, Лігурія та П’ємонте інфікування вдасться усунути після 17 червня. Натомість Ломбардія, яка наприкінці лютого відкрила список інфікувань в Італії, вийде з них останньою. А чекати цього радісного дня, на думку експертів Обсерваторії охорони здоров’я, доведеться до 13 серпня. Принаймні у феррагосто, що, як відомо, припадає на 15 серпня, цьогоріч загальнонаціонально можна буде відсвяткувати ще й остаточне звільнення Італії від вірусу.

Ці найостанніші прогнози зроблені експертами Національної обсерваторії охорони здоров’я в італійських регіонах під керівництвом професора, директора обсерваторії і загальної гігієни Вальтера Ріккарді та наукового керівника закладу Алессандро Соліпака.

В окремих районах Італії пандемія знаходиться в своїй завершальній фазі, кількість інфікувань там наближається до нуля. Однак в інших вона – у фазі відставання і може вийти з надзвичайних ситуацій, починаючи з першого тижня червня. Очікується, що п’ять інших регіонів підтягнуться між серединою та кінцем червня. Натомість ситуація в Ломбардії, як пояснюють дослідники, все ще заслуговує на особливу увагу, оскільки зменшення інфікувань протікає настільки повільно, що регіону, щоб вийти з пандемії, доведеться зачекати середини серпня.

Ці оцінки зроблені при підтримці соціальної мобільності на надзвичайно низьких рівнях, тому, попереджають автори дослідження, їх необхідно буде переглянути у світлі останнього dpcm, який затверджує заходи, спрямовані на істотне усунення обмежень.
“Фаза 2, – заявляє Соліпака, – перевірить організаційну спроможність регіонів та здоровий глузд громадян, оскільки вона розпочалася в той момент, коли нові інфекції досі є двозначним числом для одинадцяти регіонів”.

Коментарі