Італія – прекрасна країна, яку омивають п’ять морів – Лігурійське, Середземне, Іонічне, Тірренське та Адріатичне. На теренах цієї держави немало цілющих термальних джерел, найбільш чисті пляжі світу (багатьом з них присвоєно легендарний Блакитний прапор), величні гірські системи та дуже гостинні і пристрасні люди. Згадаємо декілька фактів про прекрасну країну Апеннінського півострову.

Туристична принада Європи

Настав час розповісти дві-три цікаві історії про Італію та італійців.

  • Перший італійський путівник. Італія входить у п’ятірку найбільш туристичних країн світу – до пандемії щорічно її відвідували біля 60 мільйонів мандрівників на рік. Привабливі напрямки – узбережжя Ріміні, славетний Рим, вишукана Венеція та модний Мілан. Цікаво, що саме на столицю Італії приходиться найбільша кількість туристів. Мабуть тому найпершим путівником країни вважається «Манускрипт для пілігримів», що з’явився у одинадцятому столітті. Він називався «Чудеса міста Риму».
  • Дорога до столиці. Крилатий вираз: «Всі дороги ведуть до Риму» має реальну основу, адже саме древні римляни побудували мережу доріг, що зв’язувала Вічне місто з багатьма населеними пунктами та колоніями. Найбільш відома Аппієва дорога, що мала довжину 540 км та була прокладена з четвертого по друге століття до нашої ери.
  • Хто був першим королем Італії? Ним став Віктор Еммануїл Другий, у 1861 році. Через 17 років його поховали у Пантеоні. Віктора називають «батьком нації», тому багато вулиць італійських міст носять його ім’я. Останній король – Умберто Другий, правив Італією трохи більше місяця, після чого відбув у вигнання.

Неможливо умістити в один текст всі цікаві факти про цю дивовижну країну, жителі якої дали світу латинську мову і багато шедеврів архітектури та мистецтва. Тому приїхати сюди однозначно варто!

Коментарі