Всесвітній потоп описується у Біблії як результат гніву Божого. З тих пір людство немало нагрішило, отже незабутнє шоу може повторитися. У всякому разі, так вважає Папа Римський Франциск. Саме про це, зокрема, йдеться у книзі під назвою «Про гріхи та чесноти», яку написав дон Марко Поццой, капелан в’язниці міста Падуя. Твір заснований на бесідах з понтифіком. Тож коли нам чекати на Всесвітній потоп?

Всесвітній потоп: кара чи благодать?

Папа Римський вважає, що потоп можливий по причині активних кліматичних змін, зокрема, підвищення температури повітря, а також танення льодовиків. Все це відбувається прямо зараз, тому, якщо людство продовжить іти хибним шляхом, Всесвітній потоп незворотній. Папа Франциск заявив також, що за словами деяких експертів, Біблія є міфічною історією, проте археологи неодноразово знаходили сліди древнього потопа у ході детальних розкопок.

Крім того, понтифік у названій вище книзі міркує про те, що біблійний Всесвітній потоп став результатом гніву Божого, направленого проти Сатани та несправедливості. Водночас описана подія несла у собі спасіння для людства, адже воно потім відродилося у новій якості. Таким чином, Всесвітній потоп є символом правосуддя та очищення від гріхів. Маємо надію, що сильні світу цього прислухаються до слів мудрої людини та віднайдуть альтернативні шляхи розвитку людства.

Коментарі