Новий рік італійці іноді називають Capodanno або вечерею Святого Сільвестра. Жителі Апеннінського півострова, відзначають це свято, як і більшість населення планети, з 31 грудня на 1 січня за григоріанським календарем. На відміну від Різдва, Новий рік прийнято проводити на вулиці, попиваючи смачне просеко та від душі вітаючи один одного. Скоріш за все, у цьому році подібне здійснити буде неможливо, але є й інші традиції які можна втілити в життя, наприклад, викидання старих меблів.

З мосту – та в Тибр, або Традиційні неподобства

Пізнання традицій будь-якої нації – цікава справа, адже серед них є смішні, цікаві, екзотичні і навіть суїцідальні. До прикладу, у Римі здавна існує повір’я, що в Новий рік обов’язково треба плигнути з мосту у ріку Тибр. Багато хто вірить, що в результаті смільчака очікує щастя та багатство.

Також італійці відомі своєю традицією викидати непотрібні меблі і, взагалі, старі речі саме у новорічну ніч і обов’язково з вікна. Цьому ритуалу карантин точно не завадить! Суть традиції полягає у тому, що людині необхідно позбутися найбільшої кількості хламу, щоб у новому році у сім’ю прийшов достаток та благодать. Особливо актуальним цей ритуал був на півдні країни, але зараз його ніхто не дотримується, тому ви не побачите під вікнами італійців розбитого посуду, уламків старої шафи або недоїдену міллю шубу. Вважається, що ця традиція родом з Древнього Риму. Вона символізувала оновлення, початок нового циклу життя. До того ж, за допомогою гуркоту від падіння важких меблів, каструль і тарілок, італійці намагалися відлякати злих духів та іншу нечисть.

Коментарі