Для італійців Новий рік знаходиться на другому місці після Різдва, як у всіх європейців. Попри все, це дуже важливе та очікуване свято. Як прийнято зустрічати Новий рік в Італії?

Петарди, борги та червона білизна: цікаві забобони

Думаєте, навіщо увесь світ у новорічну ніч запалює феєрверки? Щоб відлякати злих духів – так вважають італійці. Є думка, що почувши вибухи, будь-яка нечисть ховається якнайдалі. Тобто це означає, що вона не з’явиться в наступному році. Правда, дивлячись на те, що робиться у світі, зрозуміло, що це повір’я недостатньо ефективне.

Також ні один італієць не дасть вам гроші у борг (та й не візьме) протягом новорічної ночі або першого січня. Крім того, у ці дні працювати – зась, адже є повір’я (до речі, українці теж його притримуються) про те, що як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш.

У Італії вважається, що червоний колір приносить удачу, тому багато хто вибирає новорічні аксесуари чи вбрання саме цього відтінку.

А ви знали, що 1 січня важливо, хто зустрінеться людині першим. Якщо це священик, то вас очікують неприємні новини, а от дідусь, який перейде дорогу, означає, що вдача буде поряд з вами до 31 грудня цього року включно.

І остання традиція – класти монетки або свічки на підвіконня. Таким чином італійці приманюють у свій дім добробут та щастя. З наступаючими святами!

Коментарі