У липні 2021 року у італійських музеях було встановлено високоінтелектуальний детектор эмоцій відвідувачів. Прилад під назвою ShareАrt було розроблено, ще п’ять років тому, але у дію він вступив тільки зараз. Що можна отримати у результаті втілення цієї технології?

Емоції під прицілом, або Ми знаємо, про що ви думаєте

Першими на експеримент зголосилися музеї Болоньї. Прилад складається з 14 частин, схожих на відеокамери. За допомогою штучного інтелекту прилад формує оцінку привабливості мистецьких шедеврів. За якими критеріями це відбувається? Наприклад, технологія оцінює, скільки саме відвідувач знаходиться біля певної картини або скульптури, куди направлений його погляд, наскільки близько він підходить до шедевру. Також оцінюються стать та вік туриста. Таким чином, складається повна картина, завдяки якій можна зробити певні висновки. До прикладу, організатори можуть краще планувати виставкові площини, згідно з уподобаннями гостей.

Фахівці зробили цікавий висновок: на полотні авторства Трофима Біґо під назвою “Святий Себастьян допомагає святій Ірен” поціновувачів мистецтва більше цікавить правий бік обличчя Себастьяна. Виявляється, справа у грі світла та тіні – це вдалося виявити завдяки детектору.

Вчені підрахували, що біля кожного експонату відвідувачі проводять до 5 секунд. А от деякі картини затримують увагу гостей більше, ніж на 15 секунд, що дозволяє зробити певні висновки. Організатори ідеї інноваційного приладу мають надію, що коли відвідувачі знімуть маски, то можна буде якісніше відслідковувати міміку та фіксувати емоційний стан туристів від перегляду мистецьких шедеврів.

Коментарі