Щойно карантин послаблять, на італійський бізнес чекає низка якісних змін. Зокрема, авіакомпанія «Аліталія» зазнає перетворення та відновить повітряне сполучення, а підприємцям уряд обіцяє серйозну фінансову підтримку. Словом, економіка почне активно відновлюватися, а в деяких сферах буквально відроджуватися з попелу.

Знову в небо: «Аліталія» очікує змін

Нова юридична особа авіакомпанії «Аліталія» буде утворена в червні 2020 року, заявив журналістам у четвер, 23 квітня, міністр економічного розвитку Стефано Патуанеллі.

На даний час парк літаків компанії налічує 90 одиниць, але кількість бортів може бути збільшена, зазначив Патуанеллі. Як тільки введені через пандемію коронавірусу обмеження скасують, «Аліталія» зможе швидко відновити свою частку на ринку, вважає міністр.

Як повідомлялося раніше, уряд Італії мав намір залучити приватних інвесторів до порятунку авіакомпанії, що перебувала в передбанкрутному стані і втрачала по 1 млн євро на день, проте, більшість потенційних вкладників цю пропозицію відхилили. Левова частка акцій компанії, у якій з’явиться нова юридична особа, буде належати уряду і залізничній державній організації.

Рятівне коло бізнесу

Міністри уряду Італії домовилися про виділення прямого фінансування бізнесу в обсязі 10 млрд євро, передає Adnkronos. Вісім мільярдів євро передбачається виділити у вигляді безповоротних субсидій, а 2 млрд – на погашення боргів по оренді і комунальним послугам.

Цікаво, що до прийняття цього рішення, вжиті урядом Італії заходи передбачали підтримку бізнесу тільки кредитами, причому ставки, за даними учасників ринку, були ближчі не до нуля (як обіцяли міністри), а до звичайних ринкових позицій. Нові заходи можуть увійти до декрету уряду, який передбачається затвердити до кінця квітня 2020 року.

Коментарі