Коронавірус продемонстрував, наскільки підступним та непередбачуваним може бути невидимий, мікроскопічний ворог. Зокрема, з самого початку розповсюдження захворювання планетою були помічені постійні мутації інфекційного агента – це проявлялося як у резистентності вірусу до багатьох ліків, так і у виявленні нових симптомів. Ось і зараз, з’явилася ще одна ознака коронавірусної загрози.

COVID-19 чи віспа?

Висип на ногах може бути ознакою зараження коронавірусом нового типу SARS-CoV-2, стверджують іспанські та італійські лікарі. Про це повідомляє газета Metro.

За даними фахівців, у 20 % італійців, госпіталізованих з коронавірусною інфекцією, були помічені проблеми зі шкірою. Найбільш характерний цей симптом для дітей і підлітків. Педіатри Іспанії відзначили схожість висипу при COVID-19 і при захворюванні віспою або кором.

У зв’язку з цим, медики закликали уважніше ставитися до появи висипки на ногах і самоізолюватись у власному помешканні в разі прояву цього симптому. Однак лікарі все ж застерегли, що не варто звертатися до медичних установ зі скаргою на коронавірус тільки на підставі появи висипу.

До цього повідомлялося про ще один неспецифічний симптом – тотальну втрату смаку та нюху. Але подібні прояви пізніше перестали бути новинкою, бо дуже багато інфікованих людей по всьому світові почали скаржитися на аносмію.

Коментарі