Знайдена картина «Портрет жінки» австрійського художника Густава Клімта виявилася справжньою, що підтвердили експерти після перевірки.

Картина була викрадена в 1997 році з галереї Річчі Одді в італійській П’яченці. В середині грудня її виявили садівники, які проводили чистку стін від плюща. Картина лежала в ніші за перегородкою в чорному мішку, який приховувала густа рослинність. Експертів привело в замішання те, що картина залишилася в прекрасному стані, не дивлячись на те що 22 роки тому була кинута грабіжниками.

«Портрет жінки» входив в список найбільш розшукуваних творів світового мистецтва. Експертизи полотна продовжуються, щоб пролити світло на таємницю викрадення портрета. Експертам належить перевірити картину на предмет залишених відбитків пальців і інших доказів. Передбачається, що грабіжники залишили картину в надії забрати її пізніше, але через піднялася галасу не змогли цього зробити.

Також слідчі ламають голову, чи знаходилася картина все це час в простінку або була таємно підкинута туди незадовго до виявлення. Фахівці відзначають, що картина збереглася «занадто добре», так що якби це і була підробка, то дуже майстерна.

Коментарі