Початок цьогорічної зими у Італії вражає: то на країну раптово насувається буран і крижані вітри, то – аномальна спека. Наприклад, у Римі щойно було зафіксовано 200-річний температурний рекорд – у ніч з понеділка на вівторок позначки термометрів досягли відмітки +16 ˚С. Два століття поспіль у Вічному місті не було настільки теплих зимових ночей!

У Мілані ситуація не краще: на місто суне дощова хмара, яка вже вилила на землю стільки води, що сьогодні, 18 грудня, влада столиці регіону Ломбардії вимушена була оголосити жовтий рівень небезпеки, що пов’язаний з ризиком повеней на річках Севесо та Ламбро. Потужні опади також вплинуть на Альпійську та Апеннінську частини західних рівнин.

Щоби уникнути інформаційного хаосу, адміністрацією було створено загальнодоступний сайт, де всі бажаючі зможуть відслідковувати дані щодо погодної ситуації на території Ломбардії. Зокрема, люди будуть отримувати сповіщення про рівень води у вищеназваних річках. На сторінках сайту також розміщені інструкції відносно поведінки громадян у екстрених випадках. Влада вважає веб-ресурс важливим та корисним додатком до регулярних оголошень у пресі та ЗМІ.

Система працює наступним чином: користувач реєструється на теренах сайту, після чого має можливість за допомогою геолокації відслідковувати погодні умови за вибраними адресами (дорога до роботи, школи, або інші місця, які він відвідує зазвичай). Система оповіщення на сайті муніципалітету – безкоштовна інформаційна послуга, яка, ймовірно, буде функціонувати на постійній основі.

Коментарі