У вівторок, 7 січня, в газетних кіосках на території Італії з’явився унікальний номер легендарного глянцевого журналу Vogue. Вперше за свою майже 130-річну історію існування видання має намір відмовитися від дорогих фотосесій заради збереження екології.

Один з найстаріших журналів створив унікальний прецедент для глянцевих видань і фешн-індустрії в цілому, вийшовши у світ з мальованими картинками, створеними відомими художниками і карикатуристами, які з ентузіазмом прийняли виклик і зуміли розповісти про моду, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

У січневому номері Vogue Italia представлені вісім мальованих смуг з ілюстраціями, що імітують екзотичні фотосесії, а також ряд статей про одяг, вироблений з переробленого текстилю, обрізків старих речей та інших підручних засобів.

Здавалося б – який зв’язок між модними журналами та екологією планети? Виявляється – самий тісний! Як пояснив головний редактор італійського видання, Емануеле Фарнеті, класичні фотосесії з «живими» моделями в екзотичному контексті вимагають переміщення цілої армії людей: від фотографів та візажистів до асистентів та іншого персоналу. Ці активні пересування сприяють «зростанню вуглецевого сліду».

У процес зйомок залучаються до 150 осіб, в результаті чого відбуваються десятки перельотів і пересувань на поїзді. Крім того, здійснюється до 60 міжнародних доставок, а світло працює не менше 10 годин без перерви, частково живлячись від бензинових генераторів. Потрібно брати до уваги і відходи підприємств громадського харчування, пластик для упаковки одягу, електрику для підзарядки телефонів, фотокамер. Тому, щоб знизити негативні наслідки зйомок, введена дана ініціатива. Вона є частиною нової, екологічно орієнтованої стратегії Vogue, яку мають намір реалізувати 26 представництв журналу у всьому світі.

Заощаджені на фотосесії кошти дирекція Vogue Italia має намір направити в благодійний фонд Fondazione Querini Stampalia onlus, який займається відновленням культурної спадщини Венеції, що постраждала від потужної повені у кінці минулого року.

Коментарі