Насильство над жінками – актуальна та болюча тема, що піднімається не вперше і не тільки на теренах Італії. Сумна статистика доводить – про це треба говорити вголос та приймати жорсткі міри щодо припинення знущань над представницями слабкого полу.

У кінці листопада, а саме – 25 числа, у світі відзначається День боротьби з насильством, направленим проти жінок. Тому громадська організація під назвою «Ні однією менше» вирішила ініціювати маніфестацію на вулицях столиці Італії. Згідно з прогнозами, у події приймуть участь від 50 тисяч чоловік. Маніфестація проводиться четвертий рік поспіль і дозволяє привернути до нагальної проблеми увагу всього світу. Девіз знакової ходи: «Проти вашого насильства – наше повстання!».

Проблема не народилася з пустого місця: її загостренню передували тривалі життєві спостереження, що доводять – ситуацію не можна залишати без вирішення. Згідно даним поліцейських звітів, у Італії кожні 72 години гине одна жінка, причому з року в рік цей показник неухильно зростає. Як правило, три вбивства з чотирьох відбуваються у стінах власного помешкання господині, від рук близької людини, а 63 % зґвалтувань здійснюють колишні кохані чоловіки.

Поліція Мілана навіть опублікувала брошуру з кричущою назвою «Це не кохання-2019», у якій подані шокуючі відомості про випадки насильства над жінками у сім`ї. Зокрема, у 82 % випадків мова йде саме про катування або вбивство дружини чоловіком. За 10 місяців 2019-го життя позбавлені 94 жінки. Останній випадок відбувся декілька годин тому у Палермо – 30-літнього вбивцю, давнього друга жертви, вже затримано.

Як не прикро звучить, але від кохання до ненависті, дійсно, один крок…

Коментарі