У ніч на понеділок, 9 грудня тосканський регіон потерпав від підземних поштовхів магнітудою чотири з половиною бали. Незважаючи на відносно невеликі коливання, було пошкоджено житлові будинки та офіційні установи.

Поштовхи такої сили, як правило, добре відчуваються усередині нерухомих автомобілів та будівель. У будинках відмічається різкий скрип стін та підлоги, деренчання меблів, коливання картин та інших висячих предметів, з чашок та склянок може вихлюпуватися рідина. Від такого землетрусу люди неодмінно прокидаються, що й сталося у Тоскані – мешканці Скарперії у паніці полишали житло та вибігали на вулицю. Перші відчуття потерпілих можна порівняти з тим, якби поряд проїхала багатотонна вантажівка – ступінь брязкоту приблизно однакова. При 5-бальному землетрусі, до якого у даному разі залишалося всього 0,5 балу, до всього сказаного додаються інші неприємні ознаки – людям здається, ніби у будинку падають важкі предмети, нерідко зупиняються маятникові годинники, хвилюються домашні тварини.

Осередок стихії залягав приблизно на 9-кілометровій глибині – про це заявляють всі місцеві телеканали. Влада населеного пункту на даний момент прийняла рішення припинити роботу шкіл та дитячих садочків, адже відомо, що поштовхи не завжди бувають поодинокими – іноді вони повторюються.

У містечку, де стався катаклізм, проживає біля 12 тис. мешканців. На щастя, про жертви поки що не повідомляється.

Коментарі