Італійські вчені є авторами багатьох цікавих та корисних винаходів. Невдовзі на черзі постане новий стартап, пов’язаний з використанням смартфонів. Фахівці Міланського політехнічного університету створили ефективний алгоритм для вимірювання розумового та фізичного перевантаження і ступеня стресу.

Для цього знадобиться звичайний смартфон, у який інтегрують декілька датчиків.
Сучасний телефон заміняє середньостатистичному громадянину телеграф, книгарню, кінозал та ігрову кімнату, а незабаром апарат стане визначати також стан людини. Пройде небагато часу і можна сміливо відмовлятися від тонометрів та інших приборів вимірювання показників організму – тепер всі вказані функції доступні у одному смартфоні. Ідея нескладна, як і все геніальне – у гаджет вмонтовано акселерометр, що швидко зчитує частоту скорочень серцевої м’язи і робить відповідні висновки.

У ході експерименту людям пропонувалося щоранку прикладати смартфон до живота, приблизно у районі пупка, всього на декілька секунд. Одночасно у кожного з учасників знімалася кардіограма. Таким чином, фахівці розробили дієву схему вимірювання градусу стресу конкретної людини. І, як стверджують таблоїди, експеримент увінчався успіхом – інноваційний пристрій майже готовий до випуску у тираж.

Кінцева мета проекту – перетворити смартфон на повноцінний інструмент для самоконтролю стану здоров’я. Співробітники компанії Apple пішли ще далі – вони обіцяють, що звичайний телефон зможе розпізнати когнітивні розлади особистості, аналізуючи взаємодію власника з деякими мобільними додатками.

Коментарі