Наприкінці цьогорічної аномально теплої італійської зими синоптики вкотре лякають нас похолоданням і навіть снігом. Буде чи ні – завтрашній день покаже. Але, як кажуть, хто володіє інформацією, той володіє ситуацією.  

Згідно з прогнозами, очікується прихід нестабільних і збурених фронтів, що спускаються з Північної Європи. Вони принесуть перші снігопади у регіони Валле-д’Аоста, Ломбардію та Альто-Адідже. Сніговий покрив опуститься до 1200 метрів над рівнем моря. 

Падіння температур по всій Італії відбудеться у середу, 19 лютого, коли прихід маси полярного витяжного повітря принесе місцеві помірні опади.

Снігопади очікуються насамперед на прикордонних долинах альпійської дуги (висота 7/800 метрів), в долині Аоста, П’ємонте, Ломбардія, Південний Тіроль та Фріулі Венеція-Джулія. Натомість у центральних регіонах пройдуть сильні грози. На Апеннінах Марке, Абруццо та Лаціо прогнозуються опади, що не перевищують 1200 метрів. В обох випадках очікується лише кілька сантиметрів скупчення. Згодом сніг також надійде до Базилікати та Калабрії, проте лише на рельєфах, на висоті понад 1400/1600 метрів.

Що стосується найближчих тижнів, то снігові епізоди також можуть траплятися наприкінці лютого або й в березні. Фактично, протягом цього періоду очікується хоча б одна-дві хвилі пізнього морозу. Вони можуть принести з собою незначні снігопади, особливо в Центральній та Північній Італії.

Все залежить від поведінки полярного вихору, який в кінці зими міг зламатися через стратосферного нагрівання (розшарування).

Коментарі