Понад тисячу курей вбито і близько 55 тис. яєць знищено після візиту карабінерів лісового господарства та операторів ASL на ферму в Сант-Агата-дей-Готі у Беневенто в регіоні Кампанья. Серія проведених аналізів виявила спалах сальмонелли.

Контроль військових Arma з метою охорони здоров’я споживачів триватиме і в найближчі дні. Як зазначають карабінери, сальмонелла, хоча і не є захворюванням з високою смертністю, проте є другою найпоширенішою хворобою у Європі, що переноситься з їжею.

Останнім часом контроль посилився по всій Італії. Міністерство охорони здоров’я вирішило збільшити кількість партій органічних яєць (uova biologiche), що вилучаються з ринку, з метою запобіганню “мікробіологічного зараження сальмонеллою ентеритідіс”. Остання стосувалася тих, що надходили з органічної ферми Olivero Claudio (agricola biologica Olivero Claudio), за адресою via Rigrasso, 9, Monasterolo di Savigliano у провінції Кунео, в регіоні П’ємонте, та продаються під такою ж маркою.

Згадані нові партії: 1A130120, 2A130120 2C130120, що закінчується терміном дії 10 лютого та 1A140120 та 2C140120, що закінчується 11 лютого. Звіти стосуються як тих, що продаються оптом, так і в упаковках по 4 і 6. Міністерство охорони здоров’я також повідомило про виведення з ринку декількох партій сиру Puzzone di Moena через загрозу можливого зараження Listeria Monocitogenes. Продукт продається під торговими марками Trentin Spa та Regione che vai: посилання стосується лотів 21324, 21324A та 21324N.

Salmonella enterica – грамнегативна, жгутикова бактерія у формі стрижня, що належить до роду Salmonelle. Багато випадків сальмонельозу відносяться до їжі, зараженої кишковою сальмонеллою, що дуже часто трапляється у великої рогатої худоби та птиці. Серед домашніх тварин її переносниками є також коти та хом’яки, які потім можуть передавати бактерію людині. В яйцях курей бактерії спочатку присутні переважно в яєчному білку. Пізніше, під час дозрівання їх при кімнатній температурі, бактерії можуть викликати розрив жовткової мембрани та поширення по всьому яйцю. Охолодження та заморожування не повністю викорінюють відповідну бактерію, але вони можуть сповільнити або змінити її ріст.

Коментарі