Фахівці італійського національного інституту інфекційних захворювань Spallanzani перевіряють на наявність коронавірусу 12 громадян Китаю, госпіталізованих з первинними симптомами. Про це заявив лікар-інфекціоніст Емануелє Нікастрі. За його словами, стан пари китайських туристів, які потрапили до лікарів з підтвердженням зараження, оцінюється як задовільний.

На прес-конференції у Римі Нікастрі зазначив, що у Spallanzani госпіталізовано 12 інших пацієнтів зі схожими симптомами. Вони також перевіряються на коронавірус. Співробітник відділення інфекційних хвороб підкреслив, що ще дев’ять були ізольовані та відпущені після негативних аналізів.

Більше того – 20 осіб, у яких симптомів поки немає, але могли бути контакти із зараженою парою, знаходяться під наглядом у вказаній установі. Серед них є італійці, китайці та європейці.

Нагадаємо, що літня пара китайських туристів з провінції Хубей прибула до Італії через повітряні ворота Мілану 23 січня. Їх маршрут з’ясовується, але місцеві ЗМІ стверджують, що з Мілана вони відразу поїхали в Парму, де орендували автівку і самостійно прибули до Риму. У зв’язку з цим глава італійського МОЗ Роберто Сперанца підписав розпорядження про припинення авіаційного сполучення з Китаєм.

Попри все, посадовці неодноразово закликали співгромадян не піддаватися паніці. Проте, після виявлення двох випадків зараження в Римі жителі столиці, де завжди багато туристів з Азії, явно стурбувалися тим, що відбувається. Так, співробітники трьох римських аптек заявили: в даний час ні медичних масок, ні марлевих пов’язок у продажу немає, бо всі вони були розкуплені буквально за лічені години. Крім того, згідно опитуванню, біля 20 % мешканців відмовилися від використання громадського транспорту, включаючи метро.

Наразі жертвами нового коронавірусу в Китаї стали вже 213 осіб, а заражено близько 9,7 тисячі осіб. Ще біля ста людей захворіли на поза межами Піднебесної, майже в 20 країнах. ВОЗ нічого не залишилося, як визнати спалах хвороби надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Коментарі