Десанка “Данні” Мандіч, правнучка великого винахідника Ніколи Тесли запропонувала італійцям у кожному італійському муніципалітеті назвати вулицю іменем її видатного пращура. Пропозиція прозвучала у Мілані, в рамках інтерактивної музейної виставки “Нікола Тесла”, присвяченої вченому. Виставка на першій і єдиній італійській “зупинці” експонується з осені 2019 року і триватиме до 15 березня.

“Кожне місто має принаймні назвати вулицю іменем Ніколи Тесли. Адже це особистість, яка заслуговує на визнання: усе своє життя та діяльність він присвятив покращенню життя людини. Його метою було створити інструменти, здатні використовувати природні енергії, щоб поставити їх на службу людині”, – розповідає Десанка Мандіч, правнучка великого вченого по лінії його матері. Вона зазначає фундаментальну роль в навчанні Ніколи Тесли матері вченого, винахідниці Георгіни-Джуки Мандіч.  

Інженер з інформатики Десанка “Данні” Мандіч у даний час закінчує навчання натуропатії та працює над аналізом кореляції між функціонуванням мітохондрій та стресом і хронічною втомою.

“У Нікола Тесли було дуже важке життя, він мав багато талантів, багато ідей, але його забули, висміяли, тому що він не зміг переконати людей у ​​життєздатності своїх винаходів: він занадто далеко випередив свій час. Він передбачив необхідність пошуку альтернатив з точки зору енергії, потреби та можливості телекомунікацій, передбачив смартфон та передачу голосу і зображень на відстані.

Тесла – вчений-винахідник ХХ століття залишив помітний слід: інженерія деяких його винаходів перетворюється сьогодні, у ХХІ столітті, в технології, якими ми щодня користуємося: від радіокерованих машин до стільникових пристроїв, і дістається усіх бездротових пристроїв. Ось чому його роль та ідеї надзвичайно актуальні і його вшанування заслуговує на увічнення імені, починаючи з назв вулиць міст”.

На сьогоднішній день в Італії є лише шість вулиць і доріг, присвячених Ніколі Теслі. У той час як Гульєльмо Марконі їх – майже 5000.

“Це – знущання враховуючи, що хоча винахід радіо в основному приписується італійцю Гульєльмо Марконі, на всій території США справжнім винахідником радіо заслужено вважається сербський вчений Нікола Тесла”, – зазначає Мауро Рігоні, директор Венеціанської виставки (Venice Exhibition).

“Звертаючись до всіх італійських муніципалітетів, ми хочемо вшанувати цього генія, назвавши його іменем вулицю чи площу. Наше зобов’язання на виставці Tesla – піклуватися про встановлення дорожнього знака з назвою його вулиці та організувати церемонію інавгурації”, – додає Рігоні.

За словами Денні Мандіч, якби ідеї та технології Тесли були повністю втілені в життя, “у нас не було б проблем смогу, трафіку та відповідних блоків руху, з якими ми стикаємося щодня в містах”.

З цієї причини на виставці “Нікола Тесла” правнучка вченого також оприлюднила звернення до всіх глав держав та керівників транснаціональних компаній “інвестувати та застосовувати технологію, яку Микола Тесла мав намір використовувати на Лонг-Айленді разом із вежею Wardenclyffe, якою він хотів показати світові можливість передачі бездротової та чистої енергії, як вибір, заснований на повазі до Землі та надії й бажанні найкращого майбутнього для всього людства”.

Коментарі