Вічне, або хоча б дуже тривале життя – мрія багатьох жителів Землі. Але, на жаль, еліксир безсмертя досі не знайдено, хоча середньовічні алхіміки неабияк старалися. А що може запропонувати нам сучасна наука? Міжнародна група вчених, серед яких фахівці з Італії та інших країн Євросоюзу, провела дослідження на тему продовження життя людини. У результаті виявлено цікавий факт: зелені насадження, особливо на урбаністичних площах мегаполісів, не просто прикрашають вулиці та збагачують повітря киснем – вони ще й захищають мешканців міст від ранньої смерті.

Суть дослідження полягала у наступному: вчені за допомогою супутникового зв`язку відслідкували кількість зелених насаджень у окремих локаціях і співставили цю інформацію зі статистикою передчасної смертності городян. У рамках експерименту було охоплено біля 8 млн чоловік.
Проаналізувавши добутий матеріал, фахівці прийшли до висновку, що тривалість життя городян напряму пов`язана з розташуванням зелених зон у житлових масивах. Якщо дистанція від парку складає не більше ніж півкілометра, то вірогідність передчасної смерті мешканців мікрорайону знижується приблизно на 4 %. Іншими словами, збільшення кількості та об`єма парків, скверів і садів гарантовано приведуть до покращення здоров`я громади міста.

Більше того, рослинність благотворно впливає на клімат і у буквальному сенсі керує погодними умовами. Ідеальний показник – не менше 30 % зелених насаджень на вулицях сучасних, вкритих пилом мегаполісів. Крім того, прогулянки парками сприяють покращенню настрою, підвищують вірогідність знайомства з цікавими людьми і розширенню суспільних зв`язків, сприяють зміцненню організму та стимулюють фізичну активність.

Отже, еліксир безсмертя знайдено?

Коментарі