Лідер партії «Вперед, Італія», екс-прем’єр Сільвіо Берлусконі вважає, що результати проведених на Апеннінах регіональних виборів вимагають зміни національного уряду.

Вибори в областях Емілія-Романья і Калабрія пройшли в неділю при дуже високій явці. За даними exit-poll, переконливу перемогу в Калабрії здобула представниця правоцентристських сил, кандидат від «Вперед, Італія», Йолі Сантеллі. В Емілії-Романьї поки впевнено лідирує кандидат лівоцентристських сил, член правлячої Демократичної партії Стефано Боначчіні. В обох регіонах головна сила нинішньої правлячої коаліції – «Рух 5 зірок», показала скромні результати і не змогла провести своїх кандидатів у губернатори.

У зв’язку з ситуацією Берлусконі в ході телефонної розмови зі своїм прихильниками в Калабрії заявив, що зараз починається новий політичний період, тому потрібно реформувати уряд, давши слово виборцям. Далі посадовець відмітив, що під керівництвом Йолі Сантеллі Калабрія стане символом звільнення півдня Італії. «Ліві більше не здатні розмовляти зі своїм електоратом» – жорстко заявив політик.

Сама Сантеллі не змогла подякувати Берлусконі за активну підтримку, оскільки практично повністю зірвала голос і була змушена звертатися до прихильників пошепки. Проте, її успіх окрилив партію «Вперед, Італія», яка стала найвпливовішою політичною силою правоцентристського блоку в Калабрії, випередивши «Лігу» Маттео Сальвіні.

Напередодні нинішніх регіональних виборів лідери всіх правоцентристських партій запевняли, що результати обов’язково позначиться на політичній ситуації національного рівня. Однак при цьому вони, перш за все, розраховували на перемогу в Емілії-Романьї, яка весь післявоєнний період вважалася цитаделлю лівих сил Італії. Судячи з попередніх результатів, цієї мети правим досягти не вдалося, хоча «Ліга» і набрала там більше 30 % голосів.

А електорату залишається тільки чекати позитивних змін.

Коментарі