Нещодавно медичні працівники одного з регіонів Італії зайшли у глухий кут: до лікарів звернулася молода дівчина, у якої волосся виросло просто на яснах. Так, вам не почулося – разом з зубами у італійки на слизовій росте волосся. От як не вірити прислів’ю про пір’я у роті!

Цікаво, що кілька волосин, схожих на вії, вона помітила ще у 2009 році. Тоді лікарі діагностували у дівчини синдром полікістозних яєчників, який часто пов’язаний з надлишком волосся на обличчі і тілі, оскільки вказану хворобу майже завжди супроводжує гормональний збій.

Тоді пацієнтці видалили волосся хірургічним методом і призначили курс гормональних препаратів. Це допомогло на якийсь час, проте через декілька років волосся з’явилися знову, причому в ще більшій кількості.

Лікарі в котрий раз знищили волосся, а зразки тканин ясен взяли для аналізу. Фахівці підозрюють, що справа полягає у формуванні тканин в період розвитку ембріона. Справа у тому, що в цей часовий проміжок слизова рота мало чим відрізняється від решти шкіри, і теоретично там можуть утворюватися волосяні фолікули.

Взагалі, гормональні зміни здатні й не на таке – наприклад, у деяких жінок активно починають рости вуса та бороди, або з’являється надмірний волосяний покрив на ногах. Але ясна – це вже ексклюзив!

Коментарі