Кілька сотень жителів Мілану і гостей міста зібралися сьгодні об 11 год. на головній площі міста Дуомо, біля книгарні Mondadori, аби привітати святкову процесію Трьох царів. Цікавість підсилювала велика кількість учасників процесії – більше сотні, вбраних в історичні костюми пастухів, дам, піхотинців, лицарів.  

Як повідомив керуючий процесією, традиція такого водохрещенського святкування у Мілані сягає корінням 1336 року. А поновлено її 1960 року. Відтоді щороку троє мудреців, цивільний оркестр та групи костюмованих осіб зустрічаються на площі Дуамо і після урочистого благословення процесія ропочинає свій хід. 

Маршрут проходить через вулицю Торіно, до колон Сан Лоренцо. У базиліці Сан-Лоренцо процесія зупиняється, щоб згадати зустріч волхвів із Іродом та його супроводом. Далі хід відновлюється з Корсо-ді-Порта-Тічінезе до храму Сант-Еусторгіо, де на подвір’ї влаштовано живий вертеп із персонажами Святої Родини, якій волхви приносять дари.

Ця багатовікова міланська традиція заснована на епізоді, що датується четвертим століттям, коли єпископ Еусторгіо перевозить останки Трьох царів із Константинополя до Мілана. Мощі Трьох Мудреців у нинішній час розташовані в бронзовій урні, розміщеній над присвяченим їм вівтарем, і виставляються для поклоніння під час меси о 17.00. Восьмикінечна зірка на дзвіниці базиліки Сант-Еусторгіо нагадує зорю, яка вела Трьох царів до Вифлеємської печери.

Коментарі