“Вітамін С усім: дітям, дорослим і особливо людям похилого віку, приблизно 1-2 грами на день”.  Для захисту від коронавірусу.  Дана рекомендація наполегливо циркулює в соціальних мережах у вигляді аудіозапису, зробленого невідомою жінкою. Файл розміщено у всіх (або майже) активних чатах на WhatsApp.  Деякі аптеки повідомляють, що клієнти викупили усі запаси вітаміну.  

Небезпечні фейкові новини

Насправді інформація про протидію вітаміну С коронавірусу не відповідає дійсності.

“Це, очевидно, неправдива інформація.  Звичайно, як ми знаємо роками, вітамін С має антиоксидантну функцію і є допоміжним засобом, він може допомогти, але він, безумовно, не може вилікувати або запобігти коронавірусу”, –  зазначає віролог Міланського державного університету Фабріціо Прельяско. Іншою фейковою новиною фахівець називає інформацію про те, що пити гарячі напої та полоскати рот гарячою водою допомагає усунути вірус.

Збалансоване харчування

“Немає наукових доказів ефективності вітаміну С щодо запобігання або лікування COVID-19.  Оскільки загалом немає надійних наукових доказів щодо ефективності цього вітаміну для профілактики інших інфекцій, таких як застуда чи грип, – підтверджує Антоніо Клавенна, керівник відділу фармакоепідеміології, лабораторії здоров’я матері та дитини Інституту фармакологічних досліджень Маріо Негрі Міланської IRCCS  – Це не зменшує значення різноманітного та збалансованого раціону, багатого фруктами та овочами, не лише цитрусовими та ківі. Загальний здоровий спосіб життя, який включає, крім правильного харчування, фізичні вправи, уникання сигаретного диму та надмірних споживань алкогольних напоїв, дозволяє організму боротися з інфекціями з меншим ризиком. Однак зараз найкращий спосіб убезпечити себе – ретельно виконувати вказівки Міністерства охорони здоров’я: мити руки, не торкатися брудними руками рота, носа та очей, обмежувати соціальні контакти, дотримуючись відстані в один метр  від інших людей».

 «Не існує ефективної профілактики»

“У  San Gerardo в Монці, в Policlinico та в Sacco, у лікарнях, уражених коронавірусом, – коментує анонімний жіночий голос у фейковому аудіофайлі – це використовують як терапію і пацієнти дуже добре реагують. Отже, прийом вітаміну С також дієвий у профілактичних цілях”.  

“Я повністю це заперечую, – говорить Андреа Горі, директор інфекційних хворіб Міланської поліклініки. – Наразі не існує ефективної профілактики коронавірусу. Лікування, яке ми використовуємо, є стандартизованим та ділиться серед усієї інтенсивної терапії в Ломбардії. Спеціалісти з інфекційних захворювань регіону визначили плани лікування на основі опублікованих даних для хворих у Китаї.  Ми розробили їх і застосовуємо до наших інфікованих людей”.

 Домпе Фармацевтичі роз’єднує себе

Аудіо посилається на “повідомлення, надіслані нам госпіталістами”, радить “один сік апельсина, лимона та ківі в день, доповнений 1 грамом таблетки Cebion, яку ви знайдете в парафармачіях або аптеках”.  І та сама компанія, яка виробляє добавку, Dompé Farmaceutici, “відмежовується від оманливого повідомлення, яке поширюється через деякі соціальні медіа, пов’язані з Cebion, і буде продовжувати законний захист своєї репутації”.

Коментарі