Венеція – місто-порт на Адріатичному морі, що споконвіків знаходиться серед розгалуженої мережі каналів та протоків. Як не сумно, але незрівнянний курорт поступово іде під воду. Цей факт був відомий ще з часів древніх поселень у цій локації. Більш того, місто постійно атакують потужні повені.
Дванадцятого листопада 2019 року багатостраждальний острівний курорт накрила чергова acqua alta, тобто «висока вода». Хвиля стихії, викликана підняттям рівня води у дельті ріки По, докотилася до історичного центру міста. Площа Сан-Марко – найнижча точка Венеції, де розташовані однойменний собор, Національна бібліотека та інші історичні пам`ятки архітектури, прихована під шаром води глибиною майже 130 сантиметрів. Згідно з інформацією місцевих ЗМІ, далі ситуація буде тільки погіршуватися – себто рівень підтоплення підвищиться до критичного.
Деякі таблоїди вже заявляють, що вода увірвалася до холу культової споруди і це може серйозно зашкодити її цілісності. Пьерпаоло Кампострини – доглядач Собору Святого Марка, дуже занепокоєний ситуацією. За його словами, нинішня небезпечна повінь, скоріше всього, пошкодить старовинну цегляну кладку та унікальні колони базиліки. Оскільки цей пам`ятник візантійської архітектури увійшов до списку світової спадщини ЮНЕСКО, ситуація складається дійсно загрозлива. Тим більше, що система шлюзів та насосів не в змозі впоратися зі стихією. Спеціалісти поки що не здатні запобігти руйнуванню будівлі, тому залишається сподіватися, що повінь незабаром піде на спад.