Вчені Університету Гонконгу назвали температуру, при якій коронавірус особливо активний. Відповідні дані опубліковані на порталі medRxiv. А також озвучили умови, при яких він безслідно зникає.

Відзначається, що коронавірус залишається високостабільним протягом довгого часу при температурі близько чотирьох градусів, до того ж при відсутності дезінфекції його активність почне знижуватися тільки через 14 днів. При цьому SARS-CoV-2 не витримує високі температури і при 70 градусах повністю дезактивується протягом п’яти хвилин.

Також фахівці з’ясували, як довго коронавірус може залишатися на поверхні різних предметів. Так, на папері він не був виявлений вже через три години, на одязі та обробленому дереві тримався до двох днів, на склі – до чотирьох днів, а на пластиці – до семи.

Вчені відзначили, що вірус може знаходитися на зовнішній поверхні медичних масок до семи днів, і закликали до їх ретельної дезінфекції. Якщо у вас немає ніякої маски, окрім бавовняної, то її треба регулярно прати та прасувати.

Очевидно, що хвороба вкрай контагіозна та небезпечна, тому не дослухатися порад медичних працівників та порушувати карантин – собі дорожче, це розуміє кожна розумна людина.

Коментарі