З десятого березня по третє квітня Італію закривають на карантин – про це заявив прем’єр-міністр країни Джузеппе Конте. Наказ вже підписано і він передбачає наступне: з цього вівторка ніхто не має права покидати свої міста без поважної причини, школи та інші освітні заклади працювати не будуть, відмінені спортивні, розважальні заходи, де можливе масове скупчення громадян. Раніше подібні міри торкалися виключно жителів півночі Італії, але зараз вся країна перетворилася на червону зону підвищеної небезпеки. Поліцейські та військові патрулі відтепер будуть частіше зустрічатися на вулицях та у громадських місцях.

Але це не означає, що припиниться постачання продуктів та не будуть працювати важливі інфраструктурні об’єкти – все, що стосується підтримання життєдіяльності городян, залишиться таким, як було раніше: крамниці та аптеки відкриті, транспорт функціонує у звичному режимі. Насамперед, названі заходи торкаються свободи пересування мешканців населених пунктів, тим більше, що це робиться в інтересах італійців та всього світу, бо епідемія на всіх одна.

Наразі у Італії заражено 9 172 людини, померло 463 особи, при цьому вилікувалося 724. Ситуація критична, тому Джузеппе Конте заявив – якщо громадянам не вистачає самодисципліни та відповідальності, потрібні більш радикальні міри для захисту людських життів.

Коментарі