У майстерні на острові Мурано молоді італійці вивчають старовинну технологію виготовлення муранського скла, також відомого як венеціанське. Вона зародилася в XIII столітті і прославила Венецію в області світового виробництва скла.

Але в останні десятиліття традиція занепадає. Відродити її допомагає школа, яка відкрилася в 2016 році.

Навчання триває п’ять років. Перші два роки студентів не підпускають до печей, видувати «скляні бульбашки» вчать теж не відразу.

Спочатку студенти працюють з дрібними виробами, потім їх вчать робити вази та інші предмети інтер’єру. І, звичайно, не забувають про ялинкові іграшки. Різнокольорові кулі, зроблені муранськими майстрами, схожі на витвори мистецтва.

Технологія виготовлення цього скла не змінювалася століттями. Майстри використовують пісок з французького лісу Фонтенбло, а також – з Нової Зеландії. У скляну масу додають безліч матеріалів, що насичують її різними кольорами. Деякі добавки зі скла не змішують, і вони утворюють візерунок на поверхні.
Ця школа – перша на острові Мурано.

Закінчивши школу, студенти отримають офіційний диплом. Потім зможуть влаштуватися на одну з 150 фабрик, які працюють на острові Мурано у Венеціанській лагуні.

Коментарі