Виверження вулкану Везувій, що за добу поховав величні Помпеї під 6-метровим шаром попелу, стало одним із наймасштабніших в історії Землі. До сьогодні археологи знаходять сумні свідоцтва трагедії, що сталася у 79 році нашої ери, зокрема, тіла загиблих жителів древнього міста.
Нещодавно група фахівців під керівництвом Альберта Мартеллоне підняла на поверхню останки дитини віком приблизно 8-10 років, що, ймовірно, намагалася сховатися від виверження під склепіннями терм, якими помпейці, до речі, так і не встигли скористатися. Він чи вона шукали собі притулок, а знайшли смерть.

Везувій, розташований на півдні Італії – єдиний діючий вулкан у континентальній Європі. Він вважається дуже небезпечним, адже геологи небезпідставно стверджують, що страшне виверження, відлуння якого ми знаходимо і понині, може повторитися.

Археологи постійно відшукують нові фрагменти житла та начиння давно загиблих мешканців: фрески з зображеннями богів та гладіаторів, теракотові амфори для вина та олії або балкони навіть без ознак руйнівного впливу століть. Вчені вважають, що більшість жителів міста загинули практично раптово: пірокластичні породи температурою 500-1 000 ˚С стікали схилами смертоносної гори зі швидкістю 700 км на годину, тому багато хто навіть не встиг зрозуміти, що коїться. Свідок небувалої катастрофи – Пліній Молодший, розповідав у своїх записах, що стовп попелу, що піднявся до неба, за лічені секунди перетворив день у непроглядну ніч. Люди з факелами у розпачі бігали містом під зливою з каміння та вогняних бризок. Тому не дивно, що тіло дитини знайшли саме у приміщеннях бань – налякана малеча безуспішно шукала прихистку від стихії.

Тривожить одне – Везувій накопичував внутрішній жар на протязі століть, то що нас чекає у подальшому?