Думаєте, що картинки, які мерехтять на екрані під музику, то пуста забавка? Зовсім ні! Так вважає міністр культури Італії Даріо Франческіні. Напередодні він заявив про те, що віднині відеокліпи вважатимуться повноцінними творами мистецтва.

Хай так, що це змінює – запитає багато хто, і буде неправий, адже висновок міністра безпосередньо стосується фінансового питання. Справа у тому, що дана заява прозвучала в контексті обговорення актуального списку видів мистецтв, творцям яких надаються податкові пільги.

Міністр культури визнав, що при складанні цього документу кліпи, по якомусь недогляду, враховані не були. Відповідно, і кліпмейкери досі не мали права на податкові послаблення. Найближчим часом міністр обіцяв переглянути і доповнити реєстр, та виправити кричущу несправедливість.

Таким чином, якби Караваджіо чи Леонардо да Вінчі якимось чудом ожили, то закон, з властивою йому непохитністю, прирівняв би їх заслуги до регалій виробників поп-продукту. Заради справедливості, треба зазначити, що деякі відеокліпи дійсно гідні похвали та являють собою доволі талановиті роботи митців, а не топорні поробки ремісників. Але у промові міністра не йшлося про рівень якості відеопродукту, а тільки про приналежність його до вказаної категорії.

Коментарі