Італійські фармацевти та лікарі б’ють на сполох – знаний і досить популярний препарат «Метотрексат» не завжди допомагає від онкологічного переродження клітин – іноді він є небезпечним для життя пацієнтів. Чому пігулки, які завжди активно використовувались у складі протиракової терапії та вважалися майже панацеєю, здатною зупинити розповсюдження небезпечних пухлин, опинилися у сірому списку?

Окрім раку, лікарі нерідко рекомендували «Метотрексат» для боротьби з ревматоїдним артритом та аутоімунними хворобами, такими як псоріаз. Фахівці італійського агентства AIFA, яке займається тестуванням та оцінкою медикаментозних препаратів, виявили небезпечну закономірність між порушенням схеми прийому і дозування «Метотрексату» та розвитком важких ускладнень і невиліковних захворювань.

Фахівці наголошують, що даний препарат треба приймати під суворим контролем лікарів та згідно інструкції. Наприклад, були випадки, коли хворі замість одного разу на тиждень, ковтали пігулки кожного дня, що викликало серйозні проблеми зі здоров’ям (як тут не згадати булгаковські «Записки молодого лікаря»). Якщо інші препарати допускають подібні відхилення, то «Метотрексат» помилок не пробачає.

Фармацевти AIFA закликають посадовців, що займаються сферою охорони здоров’я у Італії, проводити повсюдний «лікбез» з тим, щоби доглядальниці, соцпрацівники та лікарі, які мають справу з хворими на рак та інші недуги, чітко знали нюанси прийому препарату і симптоми його передозування. Незабаром буде оновлено пакування «Метотрексату»: на пачку нанесуть необхідні застереження та схеми.