Світ не раз облітала сумна звістка про потужні повені у Венеції, і ось, тільки-но пристрасті вщухли, зруйновані будівлі та пам’ятки відновлено, а збитки підраховано, багатостраждальне місце стало на порозі іншої проблеми – туристичного бойкоту. Адміністрація міста бідкається: від стихії давно немає й сліду, а потенційні мандрівники не поспішають бронювати номери у готелях на Різдво та Новий рік.

Туроператори та готельні працівники стверджують, що попит знизився майже на 50 відсотків, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Воно й зрозуміло: іноземці налякані фотографіями, що гуляють інтернетом, та жахаючими зведеннями метеорологів. Багато хто й досі свято вірить: двометровий шар води надійно ховає від очей туристів плити древніх площ прекрасної Венеції.

Працівники туристичних фірм авторитетно завіряють – для прогулянок середньовічними вулицями ошатного міста комплект для дайвінгу точно не знадобиться! Відновлено й систему венеціанських готелів: з 400 не працює тільки 10. Вулиці також очищені від намулу та бруду й причепурені для прийняття туристів. А їх – катма…

Але мандрівників ніякі докази не переконують: не поспішають вони бронювати номери й на лютий, коли у Венеції проходить славнозвісний карнавал.

Коментарі