Великодні богослужіння у Ватикані в цьому році пройдуть без прихожан. Через надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я всі літургії на Страсному тижні будуть проходити без фізичної присутності віруючих – про це попередили в префектурі папського будинку. Всі проповіді, які проводитиме Папа Римський Франциск найближчим часом (як мінімум до 12 квітня, коли католики відзначають Великдень), будуть проходити в форматі відеотрансляцій.

До цієї практики Ватикан перейшов тиждень тому, коли вперше в історії первосвященик прочитав недільну молитву не з вікна Апостольського палацу у Ватикані, а за допомогою відеомосту з бібліотеки. У зв’язку з надзвичайною ситуацією через коронавірус Собор Святого Петра був закритий для відвідування туристами, припинили свою роботу поштове відділення, книжкові магазини ватиканського видавництва і навіть їдальня для службовців міста-держави.

Італія стала одним з центрів поширення коронавірусу за межами Китаю. Згідно з останніми даними, в республіці зареєстровано понад 20 тисяч підтверджених випадків інфікування, в даний час лікування проходять 17,7 тисячі осіб, 1,4 тисячі померли від викликаних COVID-19 ускладнень. У Ватикані поінформували поки лише про один випадок зараження, проте ще кілька людей були поміщені в карантин.

Коментарі