Ватикан – знане та вельми поважане всіма християнами світу місто-держава. Він став резиденцією Папи Римського 17 січня 1377, тобто 643 роки тому. Саме тут, за легендою, був розп’ятий один з дванадцяти апостолів Ісуса Христа – Петро.

В античні часи Ватикан перебував за межами Риму. У древніх римлян це місце також вважалося священним. У 326 році над гробницею Петра (у всякому разі, ймовірно, вона мала бути тут) за наказом імператора Костянтина побудована перша християнська базиліка.

У 752 році церкві дарували територію, що охопила більшу частину Центральної Італії. Але вже у 1309 році Папа був змушений переїхати до Франції через конфлікти між італійськими дворянськими родами.

У Авіньйоні життя папства було схоже, скоріше, на полон, оскільки священиків змушували підкорятися примхам французьких королів. Цей період красномовно називають «авіньйонським полоном пап». Побоюючись остаточно втратити владу, Папа Римський Григорій XI, у 1377 року приймає рішення повернутися до Риму. Таким чином, новою папською державою стає Ватикан.

Але це не всі перипетії, що випали на долю багатостраждального міста. Відомо, що у 1870 році Італійське королівство ліквідувало Папську державу. І тільки через 59 років, 11 лютого 1929-го Ватикан з’явився знову вже у сучасному вигляді. Угода про створення найменшої держави світу була підписана між Римським Папою Пієм XI і лідером Національної фашистської партії дуче Беніто Муссоліні. Це рішення фактично допомогло прихильникам останнього перемогти на парламентських виборах (98% голосів при явці 90%).

Сьогодні Ватикан є абсолютною теократичну монархію, яка управляється Святим Престолом.

Коментарі