Соціальне напруження, що протягом останнього місяця наростало у геометричній прогресії, починає прориватися назовні. В зв’язку з епідемією поки що невиліковної хвороби, яка розпочала експансію з Китайської народної республіки, налякані люди намагаються сублімувати свої страхи і перетворити їх на щось більш мирне або, того гірше, воліють виплеснути агресію на оточуючих.

Щодо останнього, яскравим прикладом став наступний випадок. Вчора у Неаполі двоє вихідців з Китаю стали жертвами агресивного нападу. Молоді люди, які навчаються музиці у одному з місцевих вишів, піддалися як фізичному, так і вербального тиску з боку натовпу. Перехожі у буквальному сенсі атакували молодого чоловіка, а дівчину зустріли голосним скандуванням «коронавірус!». Неабияк налякана, вона була змушена втекти з місця події. Те, що відбулося – наслідок психозу на основі неконтрольованого страху перед недугою, вважають спеціалісти.

А от італійський музикант-концептуаліст Массімо Магріні вирішив боротися з панічними настроями за допомогою музики. Він трансформував зображення смертельно небезпечного коронавірусу в звукоряд. Магріні, відомий за проектом Bad Spector, опублікував відео зі звуковою доріжкою, отриманою шляхом обробки зображення ключових молекул 2019-nCov. Наприклад, послідовність нуклеотидів порівняна з чотирма різними звуками, а РНК мікроорганізму музикант піддав ультразвуковим метаморфозам.

Митець використовував для створення незвичайного треку зображення коронавірусу з сайту Scinetific Animations. Магріні пояснив, що ретельно підбирав звуки для передачі правильної атмосфери. Чим не сучасний вальс Мефістофеля у електронному варіанті? Чи може ми маємо задоволення спостерігати за народженням нового жанру – мікроскопічна ода?

Коментарі