Сьогодні надійшли втішні повідомлення з Китаю: вчені з Гонконгу створили першу вакцину проти коронавірусу 2019-nCoV. Причому зробили це у оригінальний спосіб, модифікувавши вже готове щеплення проти грипу. Але відразу розчаруємо: процес не буде швидким – клінічні випробування вакцини триватимуть близько року (щонайменше). Про це повідомляє South China Morning Post.

Дослідники з Гонконзького університету додали до вакцини проти грипу частину поверхневого антигену коронавірусу, що викликав епідемію в Ухані. Як відзначають вчені, препарат повинен бути здатним одночасно формувати імунітет проти грипу та штаму 2019 nCoV. Протягом декількох місяців вакцина буде випробовуватися на тваринах, і ще близько року займуть клінічні дослідження на людях.

При цьому вчені з Гонконгу вельми скептично оцінили можливість експрес-створення вакцини вченими материкового Китаю протягом декількох місяців, як про це було оголошено китайською владою. На жаль, суспільству задля замилювання очей могли підкинути відвертий фейк.

Нагадаємо – раніше повідомлялося, що в державному інституті інфекційних захворювань Spallanzani в Італії змогли відокремити вірус та теж взялися за розробку вакцини. Відкриттям італійські вчені обіцяють поділитися з усім світом.

Коментарі