Венеція першою з туристичних напрямків, які відчувають надлишок, запускає автоматизовану систему контролю потоків мандрівників.

Влада міста встановили на будівлях і ліхтарях 34 стереоскопічних датчика з камерами, які здатні розпізнаючи не осіб, а силуети. За задумом муніципалітету, ці відомості допоможуть отримати точну інформацію про кількість гостей. Спираючись на них, чиновники будуть регулювати туристичні потоки: своєчасно закривати вулиці, перенаправляти мандрівників на інші маршрути, щоб уникнути натовпів в центрі.

Пристрої встановлені вже по всьому місту. Інформація надходить в кімнату управління міської поліції, де штучний інтелект кожні п’ять секунд аналізує число відпочиваючих, і швидкість їх пересування.

Інформаційна система допоможе точно визначити часові межі “низького” і “високого” сезонів. Від цього залежить, скільки турист заплатить за в’їзд в Венецію. Адже з 1 липня 2020 року почне діяти податок на відвідування, величина якого буде залежати в тому числі і від дати поїздки.

Найскладнішим при впровадженні нововведення виявився пошук місця для установки датчиків: багато будинків, мости і навіть ліхтарі визнані історичною цінністю, і використовувати їх в якості опори заборонено.

Система підрахунку візитерів, яка обійшлася міській казні в 314 тисяч євро, запрацює вже в лютому. Експеримент триватиме три місяці.

Коментарі